فیلترهای ویسل

فیلترهای لانه زنبوری یا فیلترهای ویسل (کمپرسور باد,اکسیژن) با توجه به بازدهی آن ها در جذب ذرات و غبار اتمسفریک ( براساسا اتاندارد اشری ۷۶/۵۲) در سه گروه طبقه بندی می شوند. گروه اول شامل فیلترهای لانه زنبوری با راندمان ۶۵-۶۰درصد ، گروه دوم با راندمان ۸۵-۸۰درصد و گروه سوم  با راندمان ۹۵-۹۰درصد که از نقطه نظر شکل ظاهری یکسان بوده ولی کاغذ فیلتر به کاربرده شده در آن متشکل مشخصات فنی متفاوت میباشد.
کاغذ فیلتر یا مدیا بکار رفته در فیلترهای لانه زنبوری از جنس میکروفایبرگلاس و یا مخلوطی از فایبرگلاس و پلیستربوده که پس از تا خودرن  توسط دستگاه تازن مدیا به طریقه زیگزاگ و یا آکاردئونی ، به وسیله فویلهای چین خورده ای که قبلاً توسط دستگاه چین زن فویل آلومینیوم آماده شده و اسپیسر یا جداکننده نامیده میشود و درلابلای مدیا تاخورده قرار میگیرد که در این حالت مدیا پک نامیده می شود. مجموعه کاغذ فیلتر و فویل در داخل قابلی از جنس نئوپان چند لایی- ام.دی.اف , ورق گالوانیزه , ورق آلومینیوم و یا استیل قرارداده شده و کلیه جوانب آن با چسب مخصوص به صورتی درزگیری میشود که جریان هوا فقط قادر به عبور از داخل فیلتر خواهد بود. فیلترهای لانه زنبوری در یک طرف دارای لاستیک سیلینگ میباشند که پس از نصب در فیلترخانه ، این لاستیک موجب میگردد که هوای فیلتر نشده از اطراف فیلتر به مکانی که توسط فیلتر دارای هوای پاک میباشد نفوذ نکند.

_MG_6863
مشخصات فنی فیلترهای ویسل:

شرح : صاف  صاف صاف
ابعاد تست شده میلیمتر ۲۹۵× ۵۹۵× ۵۹۵
جریان هوای عبوری(مترمکعب درساعت) ۳۴۰۰ ۳۴۰۰ ۳۴۰۰
مقاومت اولیه در مقابل جریان هوا(پاسکال) ۱۰۰ ۱۲۰ ۱۴۰
راندمان درجذب ذرات معلق دراتمسفر(متوسط) ۶۳% ۸۲% ۹۳%
راندمان براساس جذب خاک مصنوعی ۹۵% ۹۸% ۹۹%
قدرت خاک گیری با خاک مصنوعی(گرم/یونیت) ۱۲۰۰ ۸۵۰ ۵۵۰
(آ/سی فاین د رافت فشار ۶۳۵پاسکال)
افت فشارنهایی(پیشنهادی)پاسکال ۳۰۰ ۳۰۰ ۳۰۰
ابعاد متداول این فیلترها با عرض تقریبی ۶۰۰و۳۰۰میلیمتر و عمق تقریبی ۳۰۰و۱۵۰و۷۰میلیمتر و طولهای تقریبی ۱۸۳۰،۱۵۲۰،۱۲۲۰،۹۰۰،۶۰۰ میلیمتر میباشد
این فیلترها براساس استاندارد (یوروونت ) تحت درجه EU-6 الیEU-9 شناخته شده اند.
( رجوع شود به صفحات ۲۶،۲۲،۲۱،۲۰،۱۹)
موارد مصرف فیلترهای ویسل:
مواردمصرف این نوع فیلترها به جز پیش فیلتر جهت فیلترهای بازدهی بالا نظیرهپاو اولپا، در توربینهای گازی نیروگاهها ، محیط داخلی بیمارستان ها، سالنهای رنگ آمیزی صنایع مختلف و بطورکلی در اماکنی است که هوای پاک در آنها از اولویت برخوردارمیباشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *